Переведите предложения,обращая внимания на различные функции глаголов to have,to beIt is the work which we have to do.This town has a new railway station.I am to become a good engineer.Our students are translating this text now.

Переведите предложения,обращая внимания на различные функции глаголов to have,to be It is the work which we have to do. This town has a new railway station. I am to become a good engineer. Our students are translating this text now.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
его работа наблюдать, чем занимаются другие. последнее- студенты переводят текст, остальные сейчас посмотрю