Переведите пж Steve enjoys playing football. He's on the school team. He also likes basketball. His favorite subject is P. E. (physical education) and games. He knows a few words of Spanish but he doesn't like learning foreign ...

Переведите пж Steve enjoys playing football. He's on the school team. He also likes basketball. His favorite subject is P. E. (physical education) and games. He knows a few words of Spanish but he doesn't like learning foreign languages. He has two brothers. He doesn't like doing homework.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Стив любит играть в футбол. Он в школьной команде. Он также любит баскетбол. Его любимый предмет физкульура (физическое образование) и игры. Он знает несколько слов испанского, но он не любит изучать иностранные языки. У него есть два брата. Он не любит делать домашнее задание.