Переведите СРОЧНО In the United States oranges usually come from California and Florida.Apples come from Washington.Peaches come fro

Переведите СРОЧНО In the United States oranges usually come from California and Florida.Apples come from Washington.Peaches come from New Jersey.Bananas come from South America and Central America. Cheese comes from California and sometimes from Europe.Lamb usually comes from Colorado and Montana.Coffee comes from Colombia.A lot of fish comes from Maine. Most American cars come from Michigan,but many come from Japan,Germany.Many clothes are made in New York,but a large number come from China
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В Соединенных Штатов, как правило, приходят из Калифорнии и Florida.Apples приходят из Washington.Peaches приходят из Нью-Jersey.Bananas из Южной и Центральной Америки. Сыр приходит из Калифорнии, и иногда от Europe.Lamb обычно приходит из Колорадо и Montana.Coffee происходит от Colombia.A много рыбы приходит из штата Мэн. Большинство американских автомобилей приходят из Мичигана, но многие приходят из Японии, Germany.Many одежды сделаны в Нью-Йорке, но большое количество из Китая