Переведите текст. Alaska is in the northwest corner of the USA.Temperatures in Alaska in the summer vary from 16*C to 27*C. Early mor

Переведите текст. Alaska is in the northwest corner of the USA.Temperatures in Alaska in the summer vary from 16*C to 27*C. Early mornings and night-time are from 4*C to 10*C. Late August and September are cool.Winters are cold with lots of snow. If you decide to visit "The Great Land", make sure you pack the right clothes.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Штат Аляска находится в северо- западной части США. Температура на Аляске в летнее время варьирует от 16*C до 27*C. Рано, утром і в ночное время от  4*C дo 10*C. В конце августа и в сентябре прохладно. Зима холодная с большим количеством снега. Если вы решили посетить  "большую землю", убедитесь, что вы правильно оделись.