Переведите текст на англ яз ,пж не с переводчика: я хочу рассказать о маем дне.Я обычно встаю в 7 часов утра.Потом я одиваюсь,делаю зарядку,умываю лицо,чищу зубы.Потом я завтракаю и иду в школу.Я иду пешком и еду на афтобусе в ...

Переведите текст на англ яз ,пж не с переводчика: я хочу рассказать о маем дне.Я обычно встаю в 7 часов утра.Потом я одиваюсь,делаю зарядку,умываю лицо,чищу зубы.Потом я завтракаю и иду в школу.Я иду пешком и еду на афтобусе в школу.У меня 5 уроков каждый день.Мои уроки начинаются в 8:30 и заканчиваются в 15:20 .После школы я прихожу домой в 15:30.Дома я обедаю,делаю в 19:00 уроки,смотрю телевизор.Иду гулять с моей подругой Викой.Я ужинаю в 8 часов вечера, потом я иду в душ,смотрю мой любимый канал ТНТ и в 10 часов я иду спать.Это мой обычный день
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I want to talk about my day. I usually get up at seven am. After that I dress up, do exercises, wash my face and brush my teeth. Then I have my breakfast and go to school. I go by foot and then go by bus to school. I have five lessons every day. My lessons start at half past eight and finish at twenty past three. After school I come home at half past three. I have my lunch, do my homework at seven pm, watch TV at home. I go for a walk with my friend Vika. I have dinner at eight pm, then I go to shower, watch my favorite TV channel TNT and go to sleep at ten pm. This is my usual day.
Гость
I want to tell about my day. I always wake up at 7 am. After, I dress up, do exercise, wash my face, and brush my teeth. After that I have a breakfast and go to school. I walk and ride by bus to school. I have five lessons everyday. My lessons start at 8:30 and finish at 15:20. After school I come back home at 15:30. I have a dinner at home, do my homework at 19:00 and watch tv. Go for a walk with my friend Vika. I have a supper at 8 pm. After I have a shower and watch my favorite Chanel "TNT" and at 10 pm I go to sleep. This is my common day:)