Переведите текст, пожалуйста)) In Britain, "Crackers" decorate the Christmas dinner table. You pull the cracker with a partner. Grasp each end and with thumb inside, pressing firmly against the cardboard strip, twist and pull u...

Переведите текст, пожалуйста)) In Britain, "Crackers" decorate the Christmas dinner table. You pull the cracker with a partner. Grasp each end and with thumb inside, pressing firmly against the cardboard strip, twist and pull until it snaps. Inside are little gifts, a paper hat, and a motto or joke, much like a Fortune Cookie. The person who gets the longest half keeps the contents. Crackers also make excellent Christmas thee decoration, host/hostess gifts, package teens and the paper hats look wonderfully silly on everybody!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В Великобритании, "крекеры" украшают Рождественский стол. Вы тянете крекер с партнером. Возьмите с каждого конца и с большим пальцем внутрь, плотно прижимая картонные прокладки, закрутите и тянуть, пока он не встанет. Внутри находятся маленькие подарки, бумажная шапка, и девиз или анекдот, так же, как печенье с предсказанием. Тот, кому попадется самая длинная половина держит содержимое. Из крекеров также можно сделать отличные Новогодние украшения , хозяин/хозяйка дома подарки, упаковка для подростков и бумажные шляпы смотрятся бесподобно глупо на всех!