Переведите текст пожалуйста The National Gallery Collection The National Gallery was founded in 1824 and houses the national collection of Western Europe in painting: over 2,000 pictures from 1260 to 1900. The Collection repres...

Переведите текст пожалуйста The National Gallery Collection The National Gallery was founded in 1824 and houses the national collection of Western Europe in painting: over 2,000 pictures from 1260 to 1900. The Collection represents all the major European schools of painting and includes masterpieces by virtually all the great artists. It is arranged by period in four wings: Sainsbury Wing: Paintin from 1260 to 1510 including Piero della Francesca, Botticelli, Leonardo da Vinci, Bellini and Rephael. West Wing: Painting from 1510 to 1610 including Cranach, Michelangelo, Holbein, Bronzino, Titian, Veronese and El Creco. North Wing:Painting from 1600 to 1700 including Rubens, Van Dyck, Poussin, Claude, Velazques, Rembrandt and Vermeer. East Wing: Painting from 1700 to 1900 including Gainshorough, Turner, Constable, Monet, Renoir, Cezanne, Van Gogh and Seurat. Tate-National Exchange. Each year National Gallery and some other of Britain's or foreign galleries exchange paintings in an agreement. For example, this year it exchanges with Tate Gallery and the Staten Museum for Kunst in Copenhagen. Gallery Guide soundtrack. A unique portable Cd-player which provides audio commentaries to almost every painting displayed on the main floor. Available at no obligatory charge at the main entrance and Sainshury Wing foyer, it allows visitors to call up information on pictures og their choice. A highlights tour of 30 great paintings is available in six languages: English, French, German, Italian, Japanese and Spanish. Computer Information Room: 'Micro Gallery'. A computerised information system of the entire Collection enabling visitors to expore individual areas of interest whether it is a particular painting, artist, period or subject matter. Use of the system is free of charge. Sainsbury Wing, first flood. Open Monday to Saturday 10 am to 5:30 pm(Wednesday until 7:30pm), Sunday 12 noon to 5:30 pm.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Національна галерея КолекціяНаціональна галерея була заснована в 1824 році і знаходиться в Національній колекції Західної Європи в живопису: більше 2000 знімків від 1260 до 1900. Колекція представляє всі основні європейські школи живопису і включає в себе шедеври практично у всіх великих художників. Він організований в період чотирьох крил:Sainsbury Wing: Paintin від 1260 до 1510, включаючи П'єро делла Франческа, Боттічеллі, Леонардо да Вінчі, Белліні і Рефаїл.Західне крило: Картина З 1510 до 1610, включаючи Кранаха, Мікеланджело, Гольбейна, Бронзино, Тіціан, Веронезе і Ель-Creco.Північне крило: Картина вiд 1600 до 1700 року, включаючи Рубенса, Ван Дейка, Пуссена, Клода, Velazques, Рембрандт і Вермеер.Східне крило: Картина з 1700 по 1900 рік, включаючи Gainshorough, Тернера, констебля, Моне, Ренуара, Сезанна, Ван Гога і Сірка.Tate-національної біржі. Щороку Національна галерея і деякі інші з Великобританії або закордонні галереї обміну картин в угоді. Наприклад, в цьому році він обмінюється з Tate Gallery і Стейтен Музею Kunst в Копенгагені.Галерея Керівництво звуковий супровід. Унікальний портативний CD-плеєр, який забезпечує звукові коментарі до майже кожної картини, яка відображається на головному поверсі. Доступна без обов'язкового заряду біля головного входу і Sainshury Wing фойє, це дозволяє відвідувачам викликати інформацію про картинок OG свій вибір. Основні моменти тур 30 великих картин доступний на шести мовах: англійській, французькій, німецькій, італійській, японській та іспанською мовами.Інформація про комп'ютер в номері: "Micro Галерея". Комп'ютеризована інформаційна система відвідуваності Колекція дозволяє expore окремих областей, що представляють інтерес, чи є це конкретна картина, художник, період або предмет. Використання системи безкоштовно. Sainsbury Wing, перша повінь. Відкрито з понеділка по суботу з 10 ранку до 5:30 вечора (середа до 7:30 вечора), в неділю 12 години дня до 5:30 вечора