Переведите в косвенную речь:1)"Will you tell me the truth?" asked Mary.2) "Where were you yesterday?" asked me Fiona3) "Last week we risited Poland," said Nancy.Помогитее пожалуйста, очень надо) заранее спасибоо)

Переведите в косвенную речь: 1)"Will you tell me the truth?" asked Mary. 2) "Where were you yesterday?" asked me Fiona 3) "Last week we risited Poland," said Nancy. Помогитее пожалуйста, очень надо) заранее спасибоо)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
mary asked to me that would uou told me truth fiona asked that where i been last day nancy said that last week they risited poland