Переведите в пассивный залог. 1. His friends never forgave his betrayal. 2. The manager offers me several jobs. 3. They will promise you much, but don't imagine they will give you everything. 4. His parents regularly sent him p...

Переведите в пассивный залог. 1. His friends never forgave his betrayal. 2. The manager offers me several jobs. 3. They will promise you much, but don't imagine they will give you everything. 4. His parents regularly sent him parkels with fruit from their garden. 5. They will give me a leave in July if there is no urgent work. 6. The Spanish government offered Columbus three ships. 7. They usually send their children to camp for summer. 8. The officer charged him with a very important mission. 9. I'm sure we'll settle the matter easily. 10. The policeman fined the driver for exceeding the speed limit. 11. Somebody calls her every day . 12. We request the passengers leaving for London to register. 13. The manager will sign contracts tomorrow.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Его друзья никогда не простила его предательства.2. Менеджер предложил мне несколько заданий.3. Они будут обещать вам много, но не думаю, они дадут вам все.4. Его родители регулярно присылали ему parkels с фруктами из своего сада.5. Они дадут мне отпуск в июле, если нет срочной работы.6. Испанское правительство предложило три корабля Колумба.7. Они, как правило, отправляют своих детей в лагерь на лето.8. Офицер поручил ему очень важное задание.9. Я уверен, что мы сможем легко все уладить.10. Полицейский оштрафовал водителя за превышение скорости.11. Кто-то называет ее каждый день .12. Мы просим пассажиров отправлюсь в Лондон, чтобы зарегистрироваться.13. Менеджер подпишет завтра контракт.