Переведите, задайте вопрос, ответьте, и сделайте отрицание к предложению: я ношу школьную форму каждый день.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I wear a school uniform every day. do i wear uniforms every day. yes i do I dont wear a school uniform every day.
Гость
I wear school uniform everyday. Do you wear uniform at school? Yes, I do. I don't wear school uniform. Так что-ли?