Перевести на англ яз 1)Вы должны делать зарядку каждый день 2) Студенты могут брать книги в библиотеке 3)Ты умеешь делать инъекцию?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You must do gymnastics every day. Students can borrow books from the library. Do you know how to inject?
Гость
1)You should do exercises every day2) Students can borrow books from the library3)You know how to do the injection?