Перевести на английский: 1 Кого встретила Катя на прогулке? 2 Кто жил у Джейн на каникулах? 3 Что рассыпала Джейн на ковёр?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Translate into English: Who met Kate during the walking? Who lived with Jane on/during the vacation? What Jane has scattered onto the carpet?
Гость
1) Whom has Kate met while walking? 2) Who lived at Kate's on holidays? 3) What did Kate spill on the carpet?