Перевiдiте: Match the prompts to the pictures. Mane. Paws. Fur. Tusks. Tail. Feathers. Neck. Legs. Trunks. Nose. Ask and answer as in the example. додати словi do, does, don"t, doesn"t. ...................Helen take the bus? Ye...

Перевiдiте: Match the prompts to the pictures. Mane. Paws. Fur. Tusks. Tail. Feathers. Neck. Legs. Trunks. Nose. Ask and answer as in the example. додати словi do, does, don"t, doesn"t. ...................Helen take the bus? Yes, she ................. . ..................... I need my book? No, you ..................... . ......................... a lion eat leaves? No, it ................................. . ...................... you want milk? No, I ........................... . .......................... you live in a big house? Yes, we ......................... .
Гость
Соответствовать инструкциям по фотографии.Мане. Лапы. Меха. Бивни. Хвост. Перья. Шеи. Ноги. Стволы. Нос.Спросить и ответить как в примере. додати словi делать, делает, не"Т не"т....................Хелен сесть на автобус?Да, она ................. . ..................... Мне нужна моя книга?Нет, вы ..................... . ......................... Лев ест листья?Нет, это ................................. . ...................... вы хотите молока?Нет, Я ........................... . .......................... вы живете в большом доме?Да, мы ......................... .