Перевидите на английский пожалуйста(с переводчиком не надо не правильно) упражнение 11

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)There are a lot of apples in the apple tree. 2)there is water in the bottle 3)the books are in the book case 4) milk is in the fridge 5)pencils laid in the table 6) apple laid in the plate 7)bread was in the cupboard 8)books will be in the class 9)books will be in the bag 10)flowers will be in the table