ПЕРЕВИДИТЕ ПОЖАЛУЙСТА 15 БАЛЛОВ Қазақ отбасында баланың әкесін сыйлап өсуіне үлкен мән беріледі. Баланы әкесін сыйлауға, алдымен, анасы үйретеді. Әдетте, шешелері балаларына «әкеңмен ақылдас», «әкең біледі», «әкеңнің айтқанын ...
ПЕРЕВИДИТЕ ПОЖАЛУЙСТА 15 БАЛЛОВ
Қазақ отбасында баланың әкесін сыйлап өсуіне үлкен мән беріледі. Баланы әкесін сыйлауға, алдымен, анасы үйретеді. Әдетте, шешелері балаларына «әкеңмен ақылдас», «әкең біледі», «әкеңнің айтқанын істе», тағы басқа осындай әке беделін көтеретін сөздерді үнемі айтып отырады.
М.Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясында баланы әкені құрметтеуге үйрететін мынадай үлгі бар:
«...Семей қаласында үш жыл оқып, жайлаудағы әке үйіне күн кешкіре жеткен он үш жасар шәкірт бала Абай аттан түскен бетте, амандасу үшін шешесіне қарай жүгіреді. Сонда ақылды да байсалды ана Ұлжан: «Әй, балам, анда әкең тұр, әкеңе барып сәлем бер!» - дейді. Бір сәтте балалық сезім жеңіп, қателік жіберіп алғанын түсінген жас Абай кілт бұрылып, ортасында әкесі Құнанбай бар шеткірек тұрған топқа қарай адымдай жөнелді».
Ұлы жазушы Ұлжан ананың отбасындағы тәрбиесін осылайша үлгі етіп көрсеткен.
Ответ(ы) на вопрос:
Казахский придает большое значение для роста отца ребенка дал семью. Уважение к отцу ребенка, в первую очередь, его мать учит. Как правило, дети матерей "Слушай отца", "отец знает", "твой отец", и другие подобные слова всегда говорил, чтобы поднять престиж своего отца.
М. Ауэзова "Путь Абая" роман épopeyasında отец ребенка должен научиться уважать следующий пример:
"... Три года учебы в городе Семей, отец плато достигли keşkire домашней страницы тринадцать-летний студент из лошади и осторожного ребенка, и побежал вниз, чтобы поздороваться с матерью. Умный, ответственный мать Улжан: "О мой сын, когда твой отец приветствуется вашего отца, чтобы пойти", сказал он. В один момент, дети смогли преодолеть чувство ошибок с отцом молодой в середине поворота ключа тщательного понять Кунанбай начал двигаться к периферии группы ".
Таким образом, семья его матери Улжан образования в качестве примера.