Перевод, нужно раскрыть скобки и употребить глагол в нужной форме My family (travel)1 in Russia last August. We (get)2 to Moscow by plane. We (see)3 a lot of interesting places in Moscow and (meet)4 very friendly people. Some o...

Перевод, нужно раскрыть скобки и употребить глагол в нужной форме My family (travel)1 in Russia last August. We (get)2 to Moscow by plane. We (see)3 a lot of interesting places in Moscow and (meet)4 very friendly people. Some of them (speak)5 very good English. We (learn)6 some Russian words and (like)7 the capital of Russia very much. We (buy)8 many souvenirs and (take)9 a lot of pictures of Moscow streets and squares, cinemas and theatres, its churches and museums. Now I (have got)10 a lot of pictures of Moscow in my album.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) traveled 2) got 3) saw 4) have met 5) spoke 6) learnt 7) have liked 8) bought 9) took 10) have ПЕРЕВОД : Моя семья путешествовала в Россию прошлым Августом. Мы добрались в Москву самолётом. Мы увидели множество интересных мест в Москве и встретили очень дружелюбных людей. Некоторые из них очень хорошо общались на английском. Мы выучили несколько русских слов и нам очень понравилась столица России. Мы купили множество сувениров и сделали очень много фотографий Московских улиц и площадей, кинотеатров и театров, её церквей и музеев. Сейчас у меня есть множество фотографий Москвы в моём альбоме.