ПЕРЕВОД СРОЧНО 1)Well, I love music. I listen to it all the time. I can listen to music even when I`m out because I`ve got a Walkman . At home I always turn on the radio and I watch pop programmers on TV. I buy an album or cass...

ПЕРЕВОД СРОЧНО 1)Well, I love music. I listen to it all the time. I can listen to music even when I`m out because I`ve got a Walkman . At home I always turn on the radio and I watch pop programmers on TV. I buy an album or cassette once a week usually something in the top ten. Pop music (loud enough) keeps me happy! 2)I understand Sue is only 14 but she's driving me mad with her music. I can't talk to her because she's always got that Walkman on and she can't hear me. Sometimes it's the TV or the radio. I am not worried only because 1 can't talk to her, no! 1 am worried because she doesn't do anything else. She never reads, writes letters or phones her friend. It's just pop music!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Ну, я люблю музыку. Я слушаю её всё время. Я могу слушать музыку даже когда ухожу, потому что у меня есть плеер. Дома я обычно включаю радио и смотрю поп-программистов по телевизору. Один раз в неделю обычно я покупаю альбом или кассету, которая находится в топ-десять. Поп-музыка (очень громкая) делает меня счастливой! 2) Я понимаю, что Сью только 14, но она сводит меня с ума своей музыкой. Я не могу сказать ей, потому что она всегда в плеере и не слушает меня. Иногда это телевизор или радио. Я волновался не потому, что не могу с ней поговорить, нет! Я волновался, потому что она больше ничего не делает. Она никогда не читает, пишет письма или звонит друзьям. Это всё из-за поп-музыки!