Перевод стиха :I am thankful for my friendsfor frienshipswithout end/I am thankful for my familyFor being loved,For all that given me.I just want to say I am thankful forWe are together here today! Перевод в рифме!

Перевод стиха : I am thankful for my friends for frienships without end/ I am thankful for my family For being loved, For all that given me. I just want to say I am thankful for We are together here today!  Перевод в рифме!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Благодарю своих друзей за дружбу без конца Благодарю свою семью, и маму, и отца,  За то, что дали мне любовь и пониманье вы Спасибо вам еще за то, что нынче вместе мы