Перевод текста It is a good day It is seven o’clock. At this time I get up every day, I am drinking coffee and going to the univer

Перевод текста It is a good day It is seven o’clock. At this time I get up every day, I am drinking coffee and going to the university. It is possible to take a taxi, but I am going there on foot. It takes about twenty minutes to get there. It is ten o’clock. Usually we have three double-lessons every day. Now we are having our second lesson. It is interesting and I like to listen to the lecturer. It is two o’clock. Our three lessons are over. Now I am free and I can go everywhere, but I am going home, sometimes I go shopping on the way home. It is two thirty. I could eat for lunch in the canteen, but I am having my dinner at home today. After I usually relax, and today I am having a rest a little bit and doing my homework for tomorrow. Today I am also reading for my English lesson. It is twelve o’clock. It is midnight. Tomorrow I have to go to the university again that is why I am not watching an interesting movie on TV or reading a thrilling book I am going to sleep.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Это хороший день Семь часов. В это время я каждое утро встаю, пью кофе и еду в университет. Можно взять такси, но я иду пешком. Это занимет около двадцати минут, чтобы добраться туда. Уже десять часов вечера. Обычно у нас есть три пары каждый день. Сейчас мы проводим наш вторую пару. Интересно, и мне нравится слушать лектора. Два часа. Три наши пары закончились. Теперь я свободен и могу идти куда угодно, но я иду домой, иногда я захожу в магазинам по пути до дома. Пол третьего. Я мог бы съесть обед в столовке, но у меня мой сегодня дома. После того, как я обычно отдыхаю, а сегодня отдыхаю чуть-чуть и не делаю домашнее задание на завтра. Сегодня я также прочитаю мой урок английского языка. Двенадцать часов - полночь. Завтра мне нужно идти в университет, поэтому я не смотрю интересный фильм по телевизору или читаю захватывающей книги, я собираюсь спать.