Перевод текста: Mike was the youngest Rabbit in the Rabbit's family. He has six brothers and seven sisters. There were seven beds in their bedroom. The beds were double-deckers. Mike loved his bedroom. But one morning Mother Ra...

Перевод текста: Mike was the youngest Rabbit in the Rabbit's family. He has six brothers and seven sisters. There were seven beds in their bedroom. The beds were double-deckers. Mike loved his bedroom. But one morning Mother Rabbit said to Father Rabbit, "We must find a house with more bedroom!" All Mike's brothers and all Mike's sisters said, "I want to have my own bedroom." And Mike said, "I want to have my own bedroom too." The Rabbit family went to look for a house with more bed rooms. They saw many beautiful flats and houses. But they couldn't find a house with fifteen bedrooms. And theb Father Rabbit built a house with fifteen bedrooms in the country. They put the children in a big car. They put cupboards, wardrobes, chairs, carpets and sofas in the big car. And they went to the country. When it was time to go to bed, Mike got into bed in his own bedroom. But soon he got out of bed andd went doenstairs. "What are you going to do, Mike?" Mother Rabbit said. "I'm going to clean my teeth," said Mike. He cleaned his teeth and went upstairs. Soon he got out of bed a second time. "Mike, what are you going to do?" Mother Rabbit said. "I'm going to drink some water," said Mike. He drank some water and went upstairs. Soon he went out of bed a third time. "Mike, what are you going to do NOW?" Mother Rabbit said. "Nothing," said Mike. "But I don't want to stay alone in my big bedroom!" Mother Rabbit said, "All your brothers and sisters think you'll got to their bedrooms. But you will not! Because you are not a baby." And Mike slept all night in his own bedroom. And he was very glad because now his brothrs and sisters knew that he wasn't a baby!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Майк был самым молодым Кроликом в семье Кролика. У него шесть братьев и семь сестер. В их спальне было семь кроватей. Кровати были двухэтажные. Майк любил свою спальню. Но однажды утром Кролик Кролик сказал отцу Кролику: «Мы должны найти дом с большей спальней!» Все братья Майка и все сестры Майка сказали: «Я хочу иметь свою собственную спальню». И Майк сказал: «Я тоже хочу свою собственную спальню». Семья Кролика отправилась искать дом с большим количеством спальных комнат. Они видели много красивых квартир и домов. Но они не могли найти дом с пятнадцатью спальнями. И theb Father Rabbit построил дом с пятнадцатью спальнями в стране. Они посадили детей в большой автомобиль. Они положили шкафы, шкафы, стулья, ковры и диваны в большой автомобиль. И они отправились в деревню. Когда пришло время ложиться спать, Майк лег в свою спальню. Но вскоре он встал с кровати и пошел на второй этаж. «Что ты собираешься делать, Майк?» Мать Кролик сказал. «Я буду чистить зубы», - сказал Майк. Он почистил зубы и поднялся наверх. Вскоре он встал с постели во второй раз. «Майк, что ты собираешься делать?» Мать Кролик сказал. «Я собираюсь выпить немного воды», сказал Майк. Он выпил воды и поднялся наверх. Вскоре он встал с постели в третий раз. «Майк, что ты собираешься делать сейчас?» Мать Кролик сказал. - Ничего, - сказал Майк. «Но я не хочу оставаться один в своей большой спальне!» Мать Кролик сказала: «Все твои братья и сестры думают, что ты попадешь в их спальни, но ты не сделаешь этого, потому что ты не ребенок». И Майк спал всю ночь в своей спальне. И он был очень рад, потому что теперь его братья и сестры знали, что он не ребенок!