Перевод текста The Fleadh Cheoil na hEireann is a big festival of Irish music and culture that takes place every summer .Every year there 's a competition for the best junior ceili band.This year's winners are the Ceili Ensembl...

Перевод текста The Fleadh Cheoil na hEireann is a big festival of Irish music and culture that takes place every summer .Every year there 's a competition for the best junior ceili band.This year's winners are the Ceili Ensemble from Limerick.Their fiddler,Fionn Murphy(14),answers our questions...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The Fleadh Cheoil na hEireann это большой фестиваль ирландской музыки и культуры, который проводится каждое лето. Каждый год проходит соревнование за звание "Лучшего Юниора Группы". Победители в этом году ансамбль "Кейли" из Лимерика. Их скрипач, Фионн Мёрфи(14), ответь на наши вопросы.