Переводите пожалуйста текст Why Hares have got long earsTHIS IS brother Hare.He is very little,but he has a great wish. He wants to be big. He wants to be very, ve...
Переводите пожалуйста текст
Why Hares have got long ears
THIS IS brother Hare.He is very little,but he has a great wish. He wants to be big. He wants to be very, very clever, too.
One day Brother Hare comes to his aunt Mammy-Bammy.
Hello, Aunt Mammy-Bammy, he says. How are you? I am fine, thank you, says Aunt Mammy-Bammy.And you?
I am very well, too. Aunt Mammy-Bammy.can you help me? says brother Hare.
What do you want?
I have got a great wish! I want to be very big and very, very clever.
I can help you if you do what I want.Can you see that bird in the tree? I want to have that bird. Get it for me.
Ответ(ы) на вопрос:
Почему у Зайцев длинные уши.
ЭТО - брат Хэйр. Он очень маленький, но у него есть большое желание. Он хочет быть крупным. Он хочет быть очень, очень умным.Однажды Брат Хэйр приезжает к своей Мамочке-Бамми тети.
Привет, Мамочка-Бамми Тети, говорит он. Как жизнь?
Хорошо, спасибо, говорит Мамочка-Бамми Тети. И Вы?
Я очень хорошо. Мамочка-Бамми тети Вы поможите мне? говорит брат Хэйр. Что Вы хотите? У меня есть большое желание! Я хочу быть очень крупным и очень, очень умным.
Я могу помочь Вам, если Вы сделаете то, что я хочу. Вы можете видеть что птица в дереве? Я хочу иметь ту птицу. Получите его для меня.