Перпендикулярно до дифракційної гратки, яка має 500 штрихів на 1 мм, падає паралельний пучок сонячного світла. Визначте ширину видимого спектра першого порядку на екрані, розташованому на відстані 2 м від гратки.

Перпендикулярно до дифракційної гратки, яка має 500 штрихів на 1 мм, падає паралельний пучок сонячного світла. Визначте ширину видимого спектра першого порядку на екрані, розташованому на відстані 2 м від гратки.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дано   d=1 мм/500=2*10^-6 м   k=1  л1=0,4*10^-6 м    л2=0,8*10^-6 м L=2м    Δh -  ? d*sina= k*л     sina=h/L d*Δh/L = k*(л2-л1) Δh= L*(л2-л1)/d=2*0,4*10^-6/2*10^-6=0,4 м =40см - ответ
Не нашли ответ?
Ответить на вопрос
Похожие вопросы