Peter goes Shopping every day. He bays frut and vegetables. He likes oranges and tomatoes At lunhtime be goes home to hove lunch He has a pet dog It s brown. It s name is Rover In the evening Peter likes towatch videos. He goes...
Peter goes Shopping every day. He bays frut and vegetables. He likes oranges and tomatoes At lunhtime be goes home to hove lunch He has a pet dog It s brown. It s name is Rover In the evening Peter likes towatch videos. He goes to bed at 11 Heis now shoper and Listening to the radio Peter s fawourite sport 1 s tennis His hoppy is music.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Пётр ходит по магазинам каждый день. Он покупает фрукты и овощи. Он любит апельсины и томаты (помидоры). В обеденное время он идёт домой, чтобы пообедать. У него есть питомец - собака. Она коричневой окраски. Её имя - Ровер. Вечером Пётр любит смотреть видео. Он ложиться спать в 11. Он покупает вещи и слушает радио сейчас. Любимый вид спорта Петра - теннис. Его хобби - музыка.