Письмо другу на страницу тетрадного листа на белорусском языке!Можно с ошибками
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Добры дзень, дарагі сябар!
Пішу табе, як і дамаўляліся. Прабач, што так доўга збіраўся з думкамі, не было калі. Ды і навін цікавых не так ужо і шмат. Мне хацелася расказаць табе нешта незвычайнае, Захапляльнае, таму напісанне лісты ўсе адкладвалася і адкладвалася. Але паколькі час ідзе, і ты, напэўна, вельмі чакаеш вестку ад мяне, буду распавядаць пра сваю паўсядзённым жыцці.
У школе справы ідуць добра, можна сказаць выдатна. Калі ў мінулым годзе былі праблемы з фізікай і хіміяй, то ў гэтым мне атрымалася прыкметна палепшыць свае ацэнкі. Я імкнуся больш займацца самастойна - чытаю, вырашаю задачы, часам гляджу пазнавальныя праграмы і фільмы. Калі чагосьці не разумею, прашу старэйшага брата растлумачыць і ўважліва слухаю. Самае цікавае, што мне пачалі сапраўды падабацца гэтыя прадметы, Якія раней здаваліся сумным і складанымі. Гэта выдатна.
Адносіны ў класе выдатныя. Настаўнікі часта хваляць нас за тое, што мы такія дружныя і ставяць другім у прыклад. На ўсіх школьных мерапрыемствах мы паказалі сябе з самага лепшага боку. Асабліва запомніўся навагодні баль-маскарад. Усе нашы хлопцы дамовіліся НЕ купляць касцюмы, а шыць іх самастойна, бо так цікавей і адразу зразумела, хто і колькі сіл выдаткаваў на стварэнне ўбору. Атрымалася вельмі незвычайна і маляўніча. Шлю табе некалькі фотаздымкаў, спадзяюся, яны змогуць перадаць усю атмасферу свята.