Плиз плиз плиииз!! Составте 3 предложения со словами: go on(продолжать); go off( портиться (о еде), создавать большой шум); go with (подходить) -- пожааалуйстаааа!!!! очень очень срочно!!!!!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The food has gone off. This bag does not go with your dress. Go on doing your homework. She went off the room. Who are you going with? We are going on a nice holiday to Hawaii. Ну как то так
Гость
He go on play the computer game. This cheese soon go off, дальше кто нибудь другой ))