По англискому помогите пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) English (вроде, я не вижу) 2)Science 3)Art 4)Music 5)PE 6)History 7)Math 8)Geography если только первое :)
Гость
первое задание правильно у прошлого человека, второе: My favourite subject is PE. I like it because I like to play with my classmates. третье: What's her favourite subject? I'm eleven and they're twelve. It's his birthday and he's sixteen today. What's your name? Последнее не видно. Если еще что-то понадобится, можешь обращаться!)