Почему я учу английский язык?(5-6 предложений, с переводом)
Ответ(ы) на вопрос:
Why i learn English? Many people want to visit different countries for visiting theit histirocal places, meeting with new people,etc. But they need to know foreign language. English is one of the most popular languages in the world. And i think that people must to learn it if they want to be more developed
I study English because i will need it for mн future education - Я изучаю Английский, потому что это мне понадобится для моего будущего образования
I study English because i want to have a goog marks - Я изучаю оценок потом что хочу получать хорошие оценки
I study English because it is very useful for travelling - Я изучаю Английский потому что это полезно для путешествий
I study English because i want to make friends in different countris - Я изучаю Английский потому что я хочу иметь друзей в разных странахI I study English because I want to understand the meaning of my favorite English songs - я изучаю английский потому что я хочу понимать смысл моих любимых Английских песен