подані словосполучення перетворіть в абревіатури і поясніть їх правописУніверсальний магазин.Юні натуралісти.Сільська рада.Математичний аналіз.Наукова організація праці.Організація Об'єднаних Націй.Європейське Економічне Товар...
подані словосполучення перетворіть в абревіатури і поясніть їх правопис
Універсальний магазин.Юні натуралісти.Сільська рада.Математичний аналіз.Наукова організація праці.Організація Об'єднаних Націй.Європейське Економічне Товариство.
Харківський тракторний завод.Українські телевізійні новини.Літературна редакція.
Ответ(ы) на вопрос:
Універмаг, юннат, сільрада, матаналіз, НОП, ООН, ЄОТ, ХТЗ, УТН, літредакція.
Складноскорочені слова (абревіатури), утворені з початкових букв або звуків, незалежно від написання словосполучення пишуться великими буквами (крапки між ними не ставляться): Міністерство внутрішніх справ — МВС, житлово-ек-сплуатаційна контора — ЖЕК, державна автоінспекція — ДАІ, мале підприємство — МІГ, виробниче об'єднання — ВО, Українська республіканська партія — УРП.
Великими буквами пишуться також складноскорочені слова, утворені від іншомовних словосполучень: МАТО, ЮНЕСКО, МАГАТЕ, УЄФА.
Але малими буквами пишуться: загс, вуз (від російського вьісшее учебное заведение).
Великими й частково малими буквами пишуться складно-скорочені слова на зразок Демократична партія України — ДемПУ, Конгрес української інтелігенції — КУІн.
Якщо складноскорочені іменники, утворені з початкових букв або звуків, відмінюються, то закінчення біля них дописуються малими буквами: ЛАЗи, у ЖЕКу, з ВАКом.
У складноскорочених словах, утворених іншими способами, усі частини пишуться з малої букви: районна державна адміністрація — райдержадміністрація, завідувач господарства — завгосп.
Але власні складноскорочені назви пишуться з великої букви: Дніпрогес, Донбас, Укрінбанк.