Подберите правильное слово, чтобы заполнить пропуск в диалоге:A -  Have you (11)__________ any hobbies?B -  Yes, I (12) __________ reading.A -  What are your (13) ____________ books?B -  I like detective stories. (14)_________ ...

Подберите правильное слово, чтобы заполнить пропуск в диалоге: A -  Have you (11)__________ any hobbies? B -  Yes, I (12) __________ reading. A -  What are your (13) ____________ books? B -  I like detective stories. (14)_________ you? A -  No, I don't. I like adventure (15)_________.       Have you got any other (16) __________ besides reading? B -  Yes, I like (17)_____________ games.       Do you play (18) ___________ games? A -  Yes, I (19) ___________. I like tennis. B -  I like it, (20) ___________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
11: got 12: like 13: favourite 14:Do 15:stories 16: hobbies 17: play 18: sports 19:am sportsman 20:too
Гость
A -  Have you (11) got any hobbies? B -  Yes, I (12) like reading. A -  What are your (13) favorite books? B -  I like detective stories. (14) And you? A -  No, I don't. I like adventure (15) stories.       Have you got any other (16) hobbies besides reading? B -  Yes, I like (17) playing games.       Do you play (18) outdoor games? A -  Yes, I (19) do. I like tennis. B -  I like it, (20) too.