Подчеркните десять ошибок в диалоге и исправьте их.Gary: It's the lovely day, isn't it? Let's walk down to a shops and look around. Helen: That's an good idea. I'll just have a look in a kitchen and see what we need.Gary : I go...

Подчеркните десять ошибок в диалоге и исправьте их. Gary: It's the lovely day, isn't it? Let's walk down to a shops and look around. Helen: That's an good idea. I'll just have a look in a kitchen and see what we need. Gary : I got a milk yesterday, so we don't need any more. We might need a bread, though. Helen: Okay. Bread...oh, and the packet of sugar. After shopping, we could go to a new market in a town centre and see what they have. Gary: Right. You get your coat and llget a car keys.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)walk down to shops 2)a good 3)i will have 4)what we will need 5)i got milk 6) might need bread 7) - packet of sugar 8) we can 9) to new market 10) get car keys