Подготовить сообщение о празднике Easter(Пасха). Максимум 5 предложений на английском языке, на фото вопросы написаны. Где карандашом написано это "особенности "

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I celebrate the Easter. It's celebrate on first of May. On easter I eat easter eggs, and easter cake. Also we play funny game with eggs. Whose egg will be broken will be looser.