ПОДставить слово!!!!!!! СРОЧНО Complete the sentences with suitable gerund: In my town trolley buses stop ----- at 10 p.m I

ПОДставить слово!!!!!!! СРОЧНО Complete the sentences with suitable gerund: In my town trolley buses stop ----- at 10 p.m Ido not mind -----to the opera My friend enjoys---- every weekend Students keep ----- the same grammar mistakes I love---- My parents enjoy-----historical books вот это слова подставить надо running,reading,listening,shopping,making,cooking.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In my town trolley buses stop running at 10 p.m  I do not mind listening to the opera  My friend enjoys shopping every weekend  Students keep making the same grammar mistakes  I love cooking  My parents enjoy reading historical books