Подставьте слова в соответствующие предложения в тексте:                  Travelling by (1) _____ or sea voyages is very popular. You can visit foreign (2) _____. But many people like to travel by (3) _____. It is interesting...

 Подставьте слова в соответствующие предложения в тексте:                  Travelling by (1) _____ or sea voyages is very popular. You can visit foreign (2) _____. But many people like to travel by (3) _____. It is interesting too, because you can see many (4) _____ in a short time, you can stop anywhere you wish. a)      car b)      countries c)      places d)     sea
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 sea 2 countries 3 car 4 places