Помагите найти транскрипцыю lemonade pepsi cake salad coca-cola water sadwiches tea milk pizza bananas chocolate apple oranges coffee hamburgers juice meat

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
lemonade - ˈleməˌnād cake - kāk salad - ˈsaləd water - ˈwôtər sandwiches - sandwiches tea - tē milk - milk pizza - ˈpētsə bananas - bəˈnanəs chocolate - ˈCHäk(ə)lit apple - ˈapəl orange - ˈôrənj coffee - ˈkäfē,ˈkôfē hamburger - ˈhamˌbərgər juice - jo͞os meat - mēt