Помагите плиииииз)))Нужно сделать перевод. 1.Willy and Sam are runners 2.Jack is a painter 3 Mr White is a doctor 4 Betty and Kate are nurse 5 These boys are football players 6 Mrs Brooks is a good speaker 7 Tom has a farm.He i...

Помагите плиииииз)))Нужно сделать перевод. 1.Willy and Sam are runners 2.Jack is a painter 3 Mr White is a doctor 4 Betty and Kate are nurse 5 These boys are football players 6 Mrs Brooks is a good speaker 7 Tom has a farm.He is a farmer 8 Sally is a good tennis player 9 Betty Ross is a teacher 10 Rose is a bad singer
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Вилли и Сэм - бегуны 2. Джек - живописец 3 г-на Вайта - доктор 4 Бетти и Кейт - медсестра 5 Этих мальчиков - футболисты 6 г-жи Брукс - хороший спикер У 7 Тома есть ферма. Он - фермер 8 Салли - хорошая теннисистка 9 Бетти Росс - учительница 10 Роуз - плохая певица
Гость
1. Уилли и Сэм - бегуны. 2. Джек - художник. 3. Мистер Уайт - доктор. 4. Бетти и Кейт - медсестры. 5. Эти мальчики - футболисты. 6. Миссис Брукс - хорошая собеседница. 7. У Тома есть ферма. Он - фермер. 8. Салли - хороший игрок в теннис. 9. Бетти Росс - учитель. 10. Роуз - плохая певица.