Помагите с английским! Заполнить пропуски. Используйте слова: Wash, sleep, eat, wake up, listen, carry, buy, do, phone, ask.1. This is a nice bed,____ in it.2. Bob is clever,____ him any question.3. ______ your homework.4. ____...

Помагите с английским! Заполнить пропуски. Используйте слова: Wash, sleep, eat, wake up, listen, carry, buy, do, phone, ask. 1. This is a nice bed,____ in it. 2. Bob is clever,____ him any question. 3. ______ your homework. 4. ______ me an e-mail. 5. ______ this dress, it’s very beautiful. 6. ______ to your parents , they want to help you. 7. It's seven o'clock ! _______! 8. You are hungry, _______ a sandwich. 9. The bag is so heavy. Please ______ it for me. 10. _________ him on his mobile. 11. These apples are dirty. __________ them.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) to sleep 2) ask 3) do 4) carry 5) buy 6) listen 7) wake up 8) eat 9) carry 10) Phone 11) Wash