Помагите сделать заданию пожалуйста номер 2

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
For breakfast I ussually have a porridge. Fot lunch I ussually have potato. For supper I ussually have a chiken/ My favourite food is pasta/ My favourite drink is tea. But I dont like tomato/ I love teatime! I have tea and biscuits! Yummy!
Гость
For breakfast I usually have sandwich.or lunch I usually have  apples.For supper  I usually have soup. My favorite food is potato.My favorite  drink is hot tea.But I do not drink ice tea.I love teatime!I have tea and biscuit.Yummy!