Поместите прилагательные в правильном порядке. 1) a Welsh/ lovely/spring festival – a lovely Welsh spring festival 2) a/an square/old /stone tower – 3) a famous/ summer/ exciting show – 4) a/an...

Поместите прилагательные в правильном порядке. 1) a Welsh/ lovely/spring festival – a lovely Welsh spring festival 2) a/an square/old /stone tower – 3) a famous/ summer/ exciting show – 4) a/an English/ impressive/ historical place – 5) a popular/ Italian/folk song – 6) a cheap/ tasty/ French dish –  ПОМОГИТЕ !
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2) An old square stone tower 3) An exciting famous summer show 4) An impressive English historical place. 5) A popular Italian folk song. 6) A cheap tasty French dish