Помоги Билли составить и записать, что любят и не любят ученики лесной школы.Образец: dont Martin,like,butter. - Martin doesnt like butter.likes,Mary,cheese -corn,likes,and,bread,Nick.-lemons,Jane,eat,cant.-and,likes,red,apples...

Помоги Билли составить и записать, что любят и не любят ученики лесной школы.Образец: dont Martin,like,butter. - Martin doesnt like butter. likes,Mary,cheese - corn,likes,and,bread,Nick.- lemons,Jane,eat,cant.- and,likes,red,apples,green,Pam. - in,eats,meat,morning,Jack,and,ham,the.-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Mary likes cheese. Nick likes corn and bread. Jane can`t eat lemons. Pam likes green and red apples. Jack eats meat and ham in the morning.