Помоги Дайно сделать эти предложения вопросительными. Поставь вопросы к выделенным словам. 1) (In spring ) they visit their grandama.- When do... 2) Miss Chatter posts ( her letters ) on Sunday.- What does... 3) The postcard is...

Помоги Дайно сделать эти предложения вопросительными. Поставь вопросы к выделенным словам. 1) (In spring ) they visit their grandama.- When do... 2) Miss Chatter posts ( her letters ) on Sunday.- What does... 3) The postcard is from( England). - Where is ... 4) Billy likes ( ice cream and sweets).- ...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 When do they visit their grandma? 2 What does Miss Chatter post on Sunday? 3 Where is the postcard from? 4 What does Billy like?