Помоги Дайно сделать эти предложения вопросительными .Поставь вопросы к выделенным словам. 1)In spring they visit their grandma.When do___________________________________________? 2)Miss Chatter posts her letters on Sundays.Wha...

Помоги Дайно сделать эти предложения вопросительными .Поставь вопросы к выделенным словам. 1)In spring they visit their grandma.When do___________________________________________? 2)Miss Chatter posts her letters on Sundays.What does_____________________________________________________? 3)The postcard is from England.Where is_____________________________________________? 4)Billy likes ice cream and sweets.-_________________________________________________________________________?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 whhen do they visit their granny  2 what does she post on Sunday 3 where is the postcar from 4 what does he like