Помогиоте!!срочно 2 класс A fish can swim Larri can dance Lulu can sing Chimps can dance A frog can jump Birgs can sing Bob can swim Pam can jump Frogs can jump A birg can sing| Замени существительные местоимениями ОЧЕНЬ НАДО

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
he can swim. he can dance.  she can sing. they can dance he can jump. they can swim.he can jump.she can sing. вроде бы так
Гость
Просто напиши везде he или she he это он she это она к примеру.he can swim