Помогит! Как ты проведешь свое свободное время. 6-8 предложений.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В начале дня я иду в школу. Половину своего дня я провожу в школе. Позже я прихожу домой, и отдыхаю. После отдыха я делаю домашнее задание. Я ужинаю. И ложусь спать.
Гость
How I spend my spare time. When I've got spare time I do different things. I play football or volleyball. I go to the cinema together with my friends. We have parties or go to discos. When I'm free I like to make cakes. I also visit the swimming -pool. I enjoy doing shopping. I also read books or visit a library. I like to go to pop and rock concerts.