Помогите 1:Mike.........(move) to other town last year 2: Roy.......(want) to go for a walk with his friend yesterday, but his friend ....... 3: Ben.......(work) in the garden two days ago and.........(plant) some flowers. 4: T...

Помогите 1:Mike.........(move) to other town last year 2: Roy.......(want) to go for a walk with his friend yesterday, but his friend ....... 3: Ben.......(work) in the garden two days ago and.........(plant) some flowers. 4: The girls......(wash) the dog yesterday. Умоляю
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 moved 2 wonted 3 worked 4 planted 5 washed Но здесь в некоторых и паст кондышенал подходит