Помогитe 2 упражнение! Вот слова которые надо вставить!sweetscakessomeonehungryanyelsegrapsematter

Помогитe 2 упражнение! Вот слова которые надо вставить! sweets cakes some one hungry any else grapse matter
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I've got some chicken sandwiches What else have you got? Have you got any fruit? Yes i've got some grapes Have you got any sweets? No i haven't got any sweets but  I've got some cakes Can i have one? What's the matter? Are you hungry? Yes, i dm!