Помогите!!! 3 Класс.Заранее спасибо Многие семьи в Британии празднуют Новый год. Почему Кёрку понравился новогодний праздник в прошлом году? Вставьте в предложния слова из рамки The New Year is joyful We always (0) celebrate th...

Помогите!!! 3 Класс.Заранее спасибо Многие семьи в Британии празднуют Новый год. Почему Кёрку понравился новогодний праздник в прошлом году? Вставьте в предложния слова из рамки The New Year is joyful We always (0) celebrate the New Year Last year I (1) ___________ my room with ballons. I (2) ______________ many friends I (3) __________ many (4) ___________ to my friends and relatives We (5) ________ to eath other (друг другу). And I (6) _______wonderful gifts. We liked the New Year (7) _______. СЛОВА ИЗ РАМКИ: invited,celebrate,gave gifts,party,decorated,sent,got,greetings cards
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. decorated 2. invited 3. sent 4. greetins cards 5. gave gifts 6. got 7. party