ПОМОГИТЕ!! ДАЮ 50 БАЛЛОВ!!!Надо ответить на вопрос : Today a lot of young people aren’t interested in Belarus

ПОМОГИТЕ!! ДАЮ 50 БАЛЛОВ!!!Надо ответить на вопрос : Today a lot of young people aren’t interested in Belarusian culture. What do you think about it?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I think it's true, because people interested in computers, and TV, abd mobile phone. They don't look at out beautiful world, and they don't interested in cultures