Помогите! дам много баллов! (80 баллов) закончи предложения выбрав правильный вариант. 1.He ... all the questions at the last lesson варианты: answers answered will answer 2.My siser ..... English in year варианты: learned lear...

Помогите! дам много баллов! (80 баллов) закончи предложения выбрав правильный вариант. 1.He ... all the questions at the last lesson варианты: answers answered will answer 2.My siser ..... English in year варианты: learned learns will learn 3. i ......... my homework ever day. варианты: do did will do 4. i .......... a fnn ca yesterday. варианты: draw drew will draw 5. Last year I........... this interesting film. варианты: see saw will see 6.they .... las year. варианты: meet me will meet 7. Did he ...... a letter yesterdsy& варианты: writes wrote write спасибо заранее
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. answered 2. learned 3. do 4. drew 5. saw 6. met 7. wrote