Помогите где нужен артикль и какой, а где нет 1)Could l have 1)......glass of 2).....water 2)I don't like 3).....bread 3)Would you like4).....banana? - No, thanks 4)I have bought 5)......good book about 6)......nature

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Could I have a glass of water I don't like bread Would you like a banana I have bought a good booke about nature